Call of Duty Neden En İyisi?

Call of Duty Serileri neden en iyi FPS oyunu? Yıllardır en sevilen FPS oyunu olan Call of Duty hakkında ne söyleyebiliriz? Yazımıza bir göz atın.

Call of Duty, ilk çıktığı günden beri bütün oyuncuların en sevdiği FPS oyunları arasında bulunuyor. Her oyunu dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynana Call of Duty birçok dizi ve filmden daha etkileyici bir sinematiğe sahip. Ayrıca dünya genelinde en fazla meydan okumaların gerçekleştiği oyunlardan birisi olma özelliğine de sahip. Bu yazımızda ise Call of Duty serileri hakkında bir inceleme yapacağız. İnceleme sonucunda neden bu kadar sevildiğine siz de karar verebilirsiniz.

Call of Duty Serileri Hakkında

Call of Duty, ilk çıktığı zamanlarda 2. Dünya Savaşı atmosferinde oynanan bir oyundu. Zamanlar farklı mekanlar ve farklı hikayeler ile gelişen oyun her serisinde oyuncuların beğenisini kazandı. Oyunun hikaye modunda aksiyonu üst seviyede yaşadığınız görevleri yapıyorsunuz. Multiplayer modunda ise sizin gibi Call of Duty severler ile eğlenceyi farklı bir noktaya taşıyorsunuz. Hem 2. Dünya savaşının anlatıldığı hem de alternatif bir gelecekte geçen Call of Duty oyunları bulunuyor. Bu kadar çeşitliliği sunup da her seferinde başarılara imza atan Call of Duty serileri bu başarısına devam edecek gibi görünüyor.

call of duty serileri

Call of Duty Hikayeleri

Oyunun en sevilen ve bu popülariteye sahip olmasını sağlayan nokta ise hikayesidir. Öyle ki bu hikayeler sayesinde oyuncular uzun süre oyunun etkisinde kalabilir. Örneğin Call of Duty Modern Warfare oyunun son kısmında yaşanan bir olayı hatırlamayan bir oyuncu yoktur. Birçok dizi ve filmin veremediği atmosfer ve sinematiği sunana Call of Duty, kaliteli ve sürükleyici hikayeleri sayesinde tekrar tekrar oynanan bir oyun olma özelliği taşıyor.

call of duty hakkında

Call of Duty Oynanış

Her ne kadar sinematiği kaliteli olan bir oyun olsa da oynanışı da oyuncuları cezbediyor. Call of Duty dinamikleri gerçeğe en yakın deneyimi sunuyor. Ateş etme, silah değiştirme, koşma, yaralanma gibi durumlarda gerçeğe yakın efektler ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu da oyunun sizi tamamen içine çekmesini sağlıyor. Ayrıca oyundaki silah çeşitliliği de gerçek ile birebir. Bu sayede birçok dinamiği oyunda tadabilir, bitirdiğiniz bir bölümü farklı bir silahla bitirmek isteyebilirsiniz.

Oyunun hem hikaye modunda hem de Multiplayer modunda dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Diğer FPS oyunlarına nazaran Call of Duty en iyi atmosferi sunan oyundur. Bazı sahneler gerçek mekanlar modellenerek ve oyuncularla hazırlanmıştır. Bu da gerçekçiliği arttırır. Özellikle de hikaye modundaki bazı bölümleri hangi oyuncuya sorarsanız sorun mutlaka bilir. Bu da oyunun yalnızca çatışmadan ibaret olmadığınız gösterir. Siz de Call of Duty’nin aksiyon dolu dünyasında girmek istiyorsanız ilk oyun olan ve 2. Dünya Savaşı’nı anlatan Call of Duty ile başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir