Euro Truck Simulator 2 Genel Değerlendirme

Euro Truck Simulator 2, hem ülkemizde hem de dünya genelinde geniş kitleye sahip bir simülasyon oyunudur. Öyle ki hemen her oyuncu ETS 2’yi bir kere bile olsa oynamıştır. Özellikle de direksiyon seti ile ekstra keyifli olan oyun gerçek bir tır sürüyormuş gibi bir deneyim yaşatıyor. Fazla yüksek olmayan sistem gereksinimleri ile oyuncu sistemlerinde kolayca çalıştırılabilir. Bu yazımızda ise oldukça popüler bir simülasyon oyunu olan Euro Truck Simulator 2 oyunu ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunacağız. Sizde bu yazımızı okuduktan sonra kendi görüşlerinizi bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 Hakkında

ETS 2, gerçeğe yakın kamyon sürüş dinamikleri sunan bir oyundur. Öyle ki diğer sürüş ve yarış oyunlarında olduğu gibi dilediğiniz şekilde hızlanamaz ve dilediğiniz şekilde herhangi bir yere çarpamazsınız. Çarptığınız takdirde kazancınız düşecektir. Şayet kırmızı ışıkta geçerseniz ve hız sınırını aşarsanız da ceza ödemeniz gerekir ve puanınız düşer. Hızlanma, manevra, yavaşlama, fren yapma gibi dinamikleri oldukça gerçekçi olan oyunda dilediğiniz yükü taşıyarak para kazanabilirsiniz.

ETS 2’yi dilerseniz çevrimdışı bir şekilde oynayabilir dilerseniz de kendi sunucunuzu oluşturarak arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz. Oyunda şehirler ve ülkelerarası teslimat yaptığınız için sıkılmanız pek mümkün olmayacaktır. Şayet kaliteli bir direksiyon setine de sahipseniz oyun keyfiniz ikiye katlanacaktır.

Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri

Euro Truck Simulator 2’yi Nasıl Oynayabilirim?

Öncelikle oyunu lisanslı bir şekilde oynayabilmek için bir Steam hesabına sahip olmanız gerekiyor. Oyun Steam üzerinde 39,00 TL ile satışa sunulmuş durumda. Oyunu satın alıp bilgisayarınıza indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 oyununu oynamak istiyor fakat sisteminizden şüphe ediyorsanız sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8
  • İşlemci: Dual core CPU 3.0 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Grafik kartı: 1024 MB Bellek GeForce GTS 450-class ve ya daha üst seviye ekran kartı olmalıdır
  • Boş Alan: 10 GB HDD kullanılabilir alan
  • DirectX: 10
  • Ses: Direct-X uyumlu ses kartı

Ayrıca Sitemiz Üzerinden ETS2 modlarını indirebilir oyunu daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir