PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite Farkları

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki farklar nelerdir? İki oyunun oynanışında ne gibi farklar vardır? Sizler de PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki farkları merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın.

PUBG, hem bilgisayarda hem de mobil platformlarda en çok oynana oyunların başında geliyor. Bilgisayar versiyonuna herkes erişemese de mobil versiyonları olan PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite hemen herkesin oynadığı oldukça keyifli oyunlardır. Bu yazımızda ise PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki ufak farklardan bahsedeceğiz. Sizler de iki oyun arasında karar veremiyorsanız yazımıza mutlaka göz atın.

PUBG Mobile

PUBG Mobile, geçtiğimiz yıllarda piyasaya çıkan ve birden mobil oyunlar içinde en çok oynananlar arasında kendine yer bulan bir oyundur. Öyle ki hemen her yaşta insan PUBG Mobile’ı akıllı telefonlarına indirmiştir. Oyunun çevrimiçi ve rekabetçi olması ise ne kadar zaman geçerse geçsin oyunu hala zirvelerde tutuyor. PUBG Mobile ne kadar eğlenceli bir oyun olsa da gereksinimleri ve kapladığı alan bazen oyuncuların telefonlarını aşıyor. Bu sebeple Tencent Games herkesin oynayabilmesi için PUBG Mobile Lite’ı çıkardı.

PUBG Mobile Lite

PUBG Mobile Lite, akıllı telefonlarda daha az yer kaplayan, daha az gereksinime sahip olan ve veri kullanan bir oyundur. Bu sebeple düşük özellikli ve hafıza sıkıntısı çekilen telefonlarda da oynanabilir. Telefonunuzu yormayan bu oyun size PUBG deneyimini daha stabil seviyede yaşatabilir.

Farkları

İki oyunun farklarına gelecek olursak oynanışa etki eden fazla bir fark bulunmuyor. En bariz farklar ise PUBG Mobile’da olan bazı harita ve modların PUBG Mobile Lite’da olmaması. Yine de temel haritalar ve modlar ikisi için de geçerli. Yani iki oyun arasında oynanışa ve rekabete etki eden bir fark yok. Lite’ın daha az yer kaplaması ve daha düşük gereksinimler ile çalışması oyunu her telefonda oynanabilir yapıyor. Boyut farkının dışında sizin oyununuza etki edecek veya oyun keyfinizi düşürecek başka bir farkın bulunmaması en az PUBG Mobile kadar PUBG Mobile Lite’ı da oynanabilir kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir